• Oferta

PEŁNA OFERTA EDUKACYJNA ZSTiO- FILM

DLA UCZNIÓW ZAMIEJSCOWYCH ZAPEWNIAMY MIEJSCE W INTERNACIE

CZYM JEST SPEDYCJA?

Spedycja jest to każda działalność gospodarcza polegająca na organizowaniu przewozu ładunków na zlecenie osoby prawnej lub fizycznej przy wykorzystaniu odpowiednio dobranych środków przewozowych i infrastruktury transportowej i na wykonaniu niezbędnej grupy czynności dodatkowych, wynikających ze specyfiki zlecenia.

KIM JEST SPEDYTOR?

Spedytor zajmuje się wysyłaniem lub odbiorem ładunków (przesyłek).
            Może on wykonyw
            ać czynności związane z przewozem, np. załadunek, rozładunek, udzielać informacji taryfowych, celnych, o zwyczajach              i wymogach portowych itp.
            Aby tego dokonać wypełnia różnego rodzaju formularze, trochę inne          w transporcie kolejowym, trochę inne w transporcie drogowym czy lotniczym, a niektóre takie same.

Ten sam spedytor może raz nadać przesyłkę na statek, za chwilę na samochód lub kolej, a jak ma fantazję to samolotem. Spedytor nie jest przewoźnikiem tylko organizatorem procesu przewozowego-pośredniczy pomiędzy zleceniodawcą (np. przedsiębiorstwem produkcyjnym) a firmami przewozowymi.

Korzyści

• Praca dla spedytora czeka dziś wszędzie, w każdym przedsiębiorstwie transportowo-spedycyjnym
            • Zarobki w branży to 4000-7000 zł
            • To przyszłość europejskiego rynku pracy
            • Uniwersalna wiedza pozwala na szeroki rozwój kariery zawodowej oraz prowadzenie własnej działalności gospodarczej

Kariera zawodowa

Transport i spedycja należy do rozwijającej się gałęzi gospodarki w naszym kraju. Technicy spedytorzy należą do grupy poszukiwanych pracowników. Spedytor może pracować w przedsiębiorstwach logistycznych, spedycyjnych, transportowych, agencjach obsługi portów morskich, lotniczych oraz we wszystkich przedsiębiorstwach spedytujących wyprodukowane towary oraz w hurtowniach zaopatrujących placówki handlowe.

Opis zawodu

Celem pracy spedytora jest organizowanie przewozu towarów w kraju i za granicą. W obszarze działania spedytora znajduje się transport samochodowy, kolejowy, morski, wodny śródlądowy, lotniczy i intermodalny. Organizowanie przewozów polega na szukaniu klienta, ustalaniu szczegółów dotyczących transportu, negocjowaniu ceny za usługę oraz rozliczaniu usługi. Spedytor w swojej pracy doradza w sprawach wyboru gestii transportowej, środka transportu i drogi przewozu, przygotowania ładunku do przewozu. Planuje potrzeby spedycyjne placówki transportowej, co związane jest z określaniem i ustalaniem niezbędnej liczby środków transportu do wykonania zadania przewozowego. Spedytor organizuje załadunek i wyładunek towarów oraz nadzoruje i monitoruje cały proces przewozowy i operacje przeładunkowe. Miejscem pracy spedytora są pomieszczenia biurowe oraz miejsca załadunku, rozładunku lub przeładunku towarów. Podstawowymi narzędziami pracy spedytora są komputer, fax oraz telefon. Spedytor powinien biegle posługiwać się przynajmniej jednym językiem obcym oraz umieć wykorzystywać zalety Internetu. Do podstawowych cech, jakie powinien posiadać spedytor, należy zdolność organizacji i negocjacji, łatwość w nawiązywaniu kontaktów z ludźmi oraz samodzielność w pracy, zwłaszcza w zakresie podejmowania decyzji. Spedytora powinna także cechować aktywność przejawiająca się w samodzielnym podejmowaniu działań, bez czekania na wydanie polecenia.

Kwalifikacje zawodowe

Pod koniec nauki uczniowie zdobywają kwalifikację zawodową, udokumentowaną dyplomem potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie technika spedytora
            KWALIFIKACJA: SPL.05 Organizacja transportu oraz obsługa klientów i kontrahentów (Egzamin pod koniec I półrocza klasa V)
            Absolwent naszej szkoły jest przygotowany do podjęcia studiów kierunkowych na uczelniach wyższych.

Dodatkowe uprawnienia

• Kursy obsługi wózków jezdniowych, prawo jazdy kat. B

Praktyki zawodowe

• Zapewniamy praktyki zawodowe w najlepszych firmach logistycznych, spedycyjnych i transportowych, w których nasi uczniowie i absolwenci znajdują często zatrudnienie
            • Praktyki zagraniczne w ramach projektów europejskich.

Nauka trwa 5 lat
            W klasie V - egzamin maturalny
            Po zdaniu kwalifikacji - tytuł technika

PODEJMUJĄC NAUKĘ W TECHNIKUM/LUCEUM  MOŻESZ WYBRAĆ DODATKOWE SZKOLENIE SPECJALISTYCZNE (nie dotyczy klasy z kwalifikacją C, C+E):

1. Szkolenie specjalistyczne policyjn- prawne

2. Szkolenie specjalistyczne wojskowe

3. ZAJĘCIA I OBOZY SZKOLENIOWE KADETÓW- FILM

4. Informacje o klasach mundurowych

UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY BIORĄ UDZIAŁ W PROJEKTAKCH ZAWODOWYCH ORAZ WYJEŻDŻAJĄ NA  ZAGRANICZNE STAŻE ZAWODOWE

-----------------------------------------------------------------------------

BYLIŚMY NA ZAGRANICZNYM STAŻU W PORTUGALII,  GRECJI ORAZ  WE WŁOSZECH!

1. ZAGRANICZNE STAŻE ZAWODOWE : w roku 2022  na zagraniczny staż zawodowy do Grecji w ramach Programu ERASMUS+  wyjechało  34 uczniów w zawodzie: technik pojazdów samochodowych/ technik mechanik,  technik hotelarstwa, technik spedytor, technik logistyk. w 2023 na zagraniczny staż do Grecji wyjedzie kolejna 26 osobowa grupa uczniów

UCZNIOWIE W ZAWODZIE TECHNIK SPEDYTOR UCZESTNICZYLI W ZAGRANICZNYCH PRAKTYKACH ZAWODOWYCH W GRECJI ORAZ POPRTUGALII

GRECJA

PORTUGALIA