• Oferta

• TECHNIK HOTELARSTWA

• BRANŻA HOTELARSKO- GASTRONOMICZNO- USŁUGOWA

Po ukończeniu technikum uczniowie mogą podjąć naukę na wybranych uczelniach lub pracę w branży hotelowo-gastronomiczno- usługowej.

Dla uczniów zamiejscowych zapewniamy miejsce w INTERNACIE

KIM JEST HOTELARZ?

Hotelarz jest odpowiedzialny za koordynowanie i nadzorowanie całokształtu prac związanych z bieżącym funkcjonowaniem obiektu, w którym pracuje. Osoba obsadzona na tym stanowisku wykonuje szereg prac administracyjnych oraz sprawuje kontrolę nad podległym personelem hotelu. Hotelarz jest też ostatecznym organem decyzyjnym, zatwierdza umowy, podpisywane z jednostkami zewnętrznymi, koordynuje procesy rekrutacji nowych pracowników, wyznacza obowiązki podległych  pracowników i działów.

DOŁĄCZ DO NAS!  podanie do szkoły rekrutacja

Korzyści

• Stale rozwijający się dział gospodarki,
            • Zarobki w branży to 3000-8000 zł
            • To przyszłość europejskiego rynku pracy,
            • Praca w środowisku międzynarodowym.
            • Możliwość pracy na jednostkach pływajacych

Kariera zawodowa

Badania rynku wskazują, że kondycja branży hotelarskiej w Polsce jest coraz lepsza. W ostatnich latach obserwujemy wzrost zainteresowania rodzimych oraz międzynarodowych sieci hotelowych polskim rynkiem, szczególnie w segmencie hoteli ekonomicznych. Inwestycje hotelarskie oddają także inwestorzy indywidualni. Polska odzyskuje miano recepcji turystycznej     z liczącą się bazą noclegową. Potrzeba kształcenia w zawodzie technik hotelarstwa wynika między innymi z tego, że jesteśmy członkiem Unii Europejskiej, a co za tym idzie, aktywnym uczestnikiem jej systemu ekonomiczno – społecznego. Wzrastające zapotrzebowanie na szeroko pojęte usługi, w tym turystyczne i hotelarskie, jest trendem dominującym. Aby skutecznie działać na zglobalizowanym, konkurencyjnym rynku, trzeba być dobrym fachowcem, znać języki obce, znać branżę i nowoczesne trendy w niej występujące, ale jednocześnie pamiętać o świadczeniu tradycyjnej gościnności. Elementy te – to główne wymagania współczesnej branży hotelarskiej. Hotel XXI wieku to nie tylko nowoczesny i świetnie wyposażony budynek, ale przede wszystkim kompetentny, wykwalifikowany, uprzejmy i gotowy służyć gościom personel hotelowy.

Opis zawodu

Technik hotelarstwa planuje, organizuje, oferuje, koordynuje oraz wykonuje usługi hotelarskie w obiekcie hotelarskim i innych obiektach, w których świadczone są usługi hotelarskie. Przyjmuje rezerwację usług, ustala zakres zamówionych usług, sposób ich świadczenia oraz formę zapłaty. Przyjmuje gości w obiekcie, kompleksowo ich obsługuje w trakcie pobytu, wykwaterowuje z obiektu, rozlicza koszty pobytu gości oraz przyjmuje należność. Obsługuje również gości o specjalnym znaczeniu – typu VIP, CIP, gości niepełnosprawnych. Organizuje i oferuje usługi dodatkowe: konferencyjne, turystyczne, rekreacyjno-sportowe, typu Wellness i SPA oraz okolicznościowe na specjalne zamówienie. Prowadzi korespondencję z odbiorcami usług hotelarskich oraz obsługuje sprzęt biurowy, korzysta z komputerowych programów użytkowych i hotelowych. Prowadzi dokumentację eksploatacyjną obiektu hotelarskiego, oblicza i interpretuje wskaźniki wykorzystania bazy hotelowej oraz wskaźniki sprzedaży i opłacalności prowadzonej działalności.

Praktyki zawodowe

• Zapewniamy praktyki zawodowe w najlepszych hotelach, w których nasi uczniowie i absolwenci znajdują często zatrudnienie

Nauka trwa 5 lat
            w klasie V - egzamin maturalny
            po zdaniu kwalifikacji-tytuł technika

KWALIFIKACJE

1. HGT.03. Obsługa gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie (Egzamin pod koniec I półrocza klasa III)
            2. HGT.06. Realizacja usług w recepcji (Egzamin pod koniec I półrocza klasa V)

Ad 1.Obsługa gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie- utrzymanie porządku w jednostkach mieszkalnych, przygotowanie śniadań dla gości hotelowych, nakrywanie stołu, przygotowywanie sali konsumpcyjnej, podawanie potraw, organizacja i rozliczenie usług dodatkowych zgodnie z zamówieniem. Absolwent naszej szkoły jest przygotowany do podjęcia studiów kierunkowych na uczelniach wyższych.

Ad 2. Planowanie i realizacja usług w recepcji – przyjmowanie i ewidencjonowanie rezerwacji dokonywanych przez gości indywidualnych oraz grupy zorganizowane, obsługą gości w recepcji, udzielanie informacji turystycznych, oferowanie dodatkowych usług, rozliczanie pobytu.

UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY BIORĄ UDZIAŁ W PROJEKCIE ERASMUS PLUS-  WYJEŻDŻAJĄ NA  ZAGRANICZNE STAŻE ZAWODOWE

-----------------------------------------------------------------------------

BYLIŚMY NA ZAGRANICZNYCH STAŻACH ZAWODOWYCH W GRECJI I WE WŁOSZECH!

W roku 2022  na zagraniczny staż zawodowy do Grecji w ramach Programu Erasmus+  wyjechało  34 uczniów w zawodzie: technik pojazdów samochodowych/ technik mechanik,  technik hotelarstwa, technik spedytor, technik logistyk. W 2023 na zagraniczny staż zawodowy do Grecji wyjedzie kolejna grupa 26 osobowa grupa uczniów

Uczestniczyliśmy  w zagranicznych praktykach zawodowych w GRECJI 2019

Zagraniczne praktyki zawodowe we WŁOSZEWCH 2021

Zagraniczne praktyki zawodowe w GRECJI 2022