• Zagraniczny staż zawodowy w Grecji w ramach Erasmus+

• Uczniowie w zawodach technik spedytor, technik hotelarstwa, technik pojazdów samochodowych odbywają w dniach 6.05.2024-17.05.2024 zagraniczny staż zawodowy w greckich przedsiębiorstwach i hotelach.

• WYCIECZKA DO LONDYNU 2024

• Licealiści w doborowym towarzystwie wyruszyli na podbój Londynu. Nie tylko,zeby zobaczyć Big Bena, czy przejechać się London Eye, ale głównie, żeby zobaczyć wielki świat i pogadać wreszcie po angielsku w realnych sytuacjach. To dopiero pierwszy dzień przygód.  Stay tuned.

W pierwszym dniu zdobyty: London Eye, Big Ben, Houses of Parliament, Westminster Abbey, Downing Street, Trafalgar Square, National Gallery, Chinatown, Soho, Picaddilly Circus. Wrażeń i atrakcji cała moc, a to dopiero pierwszy dzień.

• ZAGRANICZNY STAŻ ZAWODOWY W GRECJI- PROGRAM KULTUROWY- LITOCHORO

• PROGRAM KULTUROWY W RAMACH ZAGRANICZNYCH STAŻY ZAWODOWYCH W GRECJI- LITOCHORO

Wyjazd do Litochoro na wycieczkę do Wąwozu Enipeas, była również możliwość degustacji herbaty górskiej, zakupu pamiątek oraz język angielski w praktyce.

Projekt o numerze 2023-1-PL01-KA121-VET-000138905, dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1: Mobilność Edukacyjna w ramach otrzymanej Akredytacji na 2021-2027, to świetna okazja dla młodych ludzi do zdobycia wiedzy i doświadczenia w międzynarodowym środowisku zawodowym. Nie tylko stawiają oni pierwsze kroki w swojej karierze zawodowej, ale również uczą się tolerancji, otwartości na inne kultury i współpracy międzykulturowej, co jest niezwykle ważne w dzisiejszym globalnym świecie.

• "Odkrywanie Grecji: Młodzi Praktykanci ZSTiO Skwierzyna na Ścieżkach Kariery i Kultury"

W dniu 29 kwietnia br. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących (ZSTiO) w Skwierzynie świętował podpisanie umów na dwutygodniowy zagraniczny staż zawodowy w Grecji. 26 osobowa grupa młodzieży naszej szkoły w dniach 6.05.2024 - 17.05.2024 odbędzie praktyki w greckich firmach i hotelach, realizując program praktyk dostosowany do każdego zawodu.
              Wyjazd będzie nie tylko okazją do zdobycia cennego doświadczenia zawodowego, ale także do odkrywania fascynujących miejsc i kultur. Uczestnicy wyjazdu, reprezentujący kierunki technik hotelarstwa, technik spedytor oraz technik pojazdów samochodowych, będą mieli okazję nie tylko doskonalić swoje umiejętności zawodowe, ale także poszerzać horyzonty poprzez poznawanie greckiej kultury i historii.
              Projekt o numerze 2023-1-PL01-KA121-VET-000138905, dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1: Mobilność Edukacyjna w ramach otrzymanej Akredytacji na 2021-2027,  to świetna okazja dla młodych ludzi do zdobycia wiedzy i doświadczenia w międzynarodowym środowisku zawodowym. Nie tylko stawiają oni pierwsze kroki w swojej karierze zawodowej, ale również uczą się tolerancji, otwartości na inne kultury i współpracy międzykulturowej, co jest niezwykle ważne w dzisiejszym globalnym świecie.

Podczas wolnego czasu uczniowie będą mieli możliwość zwiedzania takich miejsc jak stare miasto Panteleimon, miasteczko Platamonas, wąwóz rzeki Enipeas, wyspa Skiathos czy Meteory, co dodatkowo wzbogaci ich doświadczenia i pozwoli na pełniejsze zrozumienie greckiego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego.

• ANGLISTA I GERMANISTA ROKU

• Tegoroczny Konkurs Językowy Anglista/Germanista Roku 2023/2024 zakończony. Udało nam się wyłonić zarówno najlepszego Anglistę, jak i Germanistę.

Tytuł Anglisty Roku zdobył Rysiu Rysiukiewicz z 2 TB.

Tytuł Germanisty Roku zdobył Oliwier Juretko z 2 LO.

W kategorii Germanista Roku, 2 miejsce zdobyła Karolina Kałużna z 2 LO.

W kategorii Anglista Roku 2 miejsce zdobył Mateusz Juszczak z 2 TF.

3 miejsce ex aequo Kacper Beleć z 5TB oraz Wiktor Mrowicki z 1TA.

Wszyscy uczestnicy Finału wykazali się umiejętnościami językowymi na naprawdę wysokim poziomie.

Ostateczny wynik jest składową wszystkich 3 etapów, w których sprawdzane były umiejętności: czytania, słuchania, mówienia oraz znajomość środków jezykowych. Nie były to łatwe zadania.

Ważny jest dla nas fakt,że w tym roku aż 67 uczniów wzięło udział w naszym konkursie. Świadczy to o tym,że dla wielu z Was znajomość języków obcych jest bardzo istotna. A, jak wiemy, może to być klucz do sukcesu w przyszłości.

Wszystkim dziękujemy i gratulujemy.

P.S

Dyplomy oraz nagrody wręczone zostaną podczas Uroczystości Zakończenia Roku Szkolnego w czerwcu. A tymczasem cieszcie się chwałą i sławą

• GALA MATURZYSTÓW 2024

• POŻEGNANIE MATURZYSTÓW - 26.04.2024. KLASA VTBCF- wychowawca J. Musialska

Drodzy Absolwenci ZSTiO ! : Wasza droga była pełna nauki, odkryć i wyzwań. Teraz przyszła kolej na nowe przygody i możliwości. Życzymy Wam spełnienia marzeń zawodowych, pasji w badaniu świata oraz wytrwałości w dążeniu do celów. Niech każdy dzień przynosi Wam satysfakcję i radość z osiągnięć!

Poloneza dla maturzystów zatańczyli uczniowie klas młodszych do którego choreografię przygotowała Pani E. Żmudzińska. Piękną część artystyczną Gali przygotowali uczniowie klas IVTbc pod opieką wychowawców Pań: D. Wilskiej i I Racilewicz Dolicher . Gościnnie wystąpił Absolwent naszej szkoły Sebastian Popiel. Dekorację wykonała z uczniami Pani M. Świątek. Nagrody ufundowała Rada Rodziców ZSTiO. Dziękujemy