• Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024

4.09.2023 w ZSTiO odbyło się Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2023.
              Witamy szczególnie uczniów klas pierwszych w szeregach szkoły. Życzymy Im samych sukcesów  i wielu przyjaciół. Wszystkim wytrwałości i powodzenia.

• Podziękowania

• 31.08.2023 ostatni dzień obowiązki kierownika CKZ pełniła Pani Beata Klemt. Dziękujemy za 5,5 roku pracy na tym odpowiedzialnym stanowisku. Pani Klemt będzie  nadal uczyła przedmiotów  zawodowych w naszej szkole.
              Od dnia 1.09.2023  obowiązki kierownika CKZ przejmuje Pan Maksymilian Jankowski.

• Plan lekcji

• Plan lekcji dostępny na stronie szkoły (w zakładce plan lekcji)

• Zakwaterowanie w internacie

• Zakwaterowanie w internacie -3.09.2023

- Dla  uczniów klas pierwszych o godzinie 15.00 i prosimy o przybycie na tą godzinę z rodzicem/opiekunem prawnym

- Pozostali uczniowie od godziny 17.

• MLEGITYMACJA

• Szanowni Państwo,

nasza szkoła przystąpiła do projektu mLegitymacja – wspólnej inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji. mLegitymacja to legitymacja szkolna w telefonie będąca częścią aplikacji mObywatel. Mobilną legitymację może otrzymać każdy uczeń, któremu wcześniej wydano tradycyjną wersję papierową dokumentu.

W tym mobilnym dokumencie zapisane są wszystkie dane, które można znaleźć w papierowej legitymacji: imię i nazwisko ucznia, numer legitymacji, datę wydania, termin ważności, status użytkownika (uczeń), datę urodzenia, PESEL, adres zamieszkania, nazwę i adres szkoły.

Uczniowie mogą korzystać z mLegitymacji w tych samych sytuacjach, w których obecnie korzystają z „tradycyjnych” dokumentów: podczas kontroli biletów, przy zakupie biletów do kina itp. Okres ważności mLegitymacji jest taki sam jak okres ważności wydanej wcześniej wersji papierowej. W przypadku utraty ważności „tradycyjnej” legitymacji, mobilna wersja dokumentu będzie unieważniana.

Unieważnienie będzie mogło być dokonane przez szkołę także w przypadku utraty mLegitymacji na skutek uszkodzeń, niepoprawnego działania lub utraty urządzenia mobilnego, w którym była przechowywana (mLegitymacja jest przypisana do konkretnego urządzenia w momencie zgubienia lub kradzieży telefonu należy natychmiastowo poinformować osoby odpowiedzialne za wydawanie mLegitymacji).

Wymagania sprzętowe – telefon z systemem operacyjnym Android w wersji co najmniej 6.0. lub IOS (wersja 10.3 lub nowsza)

Aby uruchomić mLegitymację należy:

• Złożyć wniosek do dyrektor szkoły o wydanie mLegitymacji (do pobrania). Wnioski prosimy przekazywać do sekretariatu szkoły.
              • Wysłać na adres sekretariatu jako załącznik zdjęcie legitymacyjne w formacie JPG lub JPEG w rozmiarze do 5 MB, podpisane w nazwie pliku imieniem i nazwiskiem ucznia oraz klasą.
              • Pobrać Aplikację mObywatel, potwierdzić regulamin.
              • Po otrzymaniu ze szkoły kodu aktywacyjnego uruchomić System na urządzeniu.

Wszelkie pytania kierować na konto w LIBRUSIE  - wicedyrektor Anna Adamowicz.

LINK DO WNIOSKU:  wniosek_mLegitymacja_ZSTiO_Skwierzyna.docx

• Matura 2023- sesja poprawkowa

• Matura 2023 - sesja poprawkowa
              Uwaga uczniowie, którzy złożyli deklaracje na egzamin poprawkowy 🙂

•Dnia 21.08 o godzinie 9.00 odbędzie się  ustny egzamin poprawkowy z  języka angielskiego.
              •Dnia 22.08 o godzinie 9.00 odbędzie się egzamin poprawkowy z  matematyki (AULA).
              • Tylko uczniowie, którzy złożyli deklaracje na egzamin poprawkowy

• ANIOŁY RZEMIOSŁA- OGÓLNOPOLSKI KONKURS DLA KAŻDEGO

DO WYGRANIA STYPENDIUM...

Nagrody przyznawane będą w trzech kategoriach:

1. Haft, koronkarstwo, szydełkowanie

2. Złotnictwo, jubilerstwo, biżuteria.

3. Ceramika artystyczna.

• PODSUMOWANIE PROGRAMU "PODPASKI W SZKOLE DLA KAŻDEJ DZIEWCZYNY"

• Nowa galeria PODSUMOWANIE PROGRAMU "PODPASKI W SZKOLE DLA KAŻDEJ DZIEWCZYNY" została dodana do albumu fotograficznego

PODSUMOWANIE PROGRAMU OGÓLNOPOLSKIEGO W ZSTiO „PODPASKI W SZKOLE DLA KAŻDEJ DZIEWCZYNY”

"Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny„ to program, który realizowaliśmy w roku szkolnym 2022/2023 w naszej szkole. Jego realizacja była możliwa dzięki KULCZYK FUNDATION I FIRMĘ ROSSMAN. Zostaliśmy zakwalifikowani do niego jako jedna z 14 szkół w województwie lubuskim. Dzięki projektowi nasze dziewczęta w szkole i internacie miały stały, darmowy dostęp do środków higienicznych- podpasek ,które były dostępne w „Różowych skrzyneczkach”. W ramach programu nauczyciele wzięli udział w darmowych szkoleniach a uczniowie w zajęciach edukacyjnych. Szczególne podziękowania dla uczennic LO- wolontariuszek z samorządu uczniowskiego ZSTiO : Julii Nowak, Dominiki Bieńko oraz Julii Szałachowskiej za zaangażowanie w projekt.

Mamy dobrą wiadomość. „RÓŻOWE SKRZYNECZKI” ZOSTAJĄ W SZKOLE NA STAŁE.

Samorząd uczniowski.