• ZAGRANICZNE STAŻE ZAWODOWE W GRECJI

PROJEKT: "EUROPEJSKIE STAŻE NA DRODZE KU SUKCESOM ZAWODOWYM UCZNIÓW ZST IM. STANISŁAWA LEMA W SKWIERZYNIE" -2018-2019

W sierpniu b.r. Dyrekcja Zespołu Szkół Technicznych im. Stanisława Lema w Skwierzynie otrzymała oficjalną decyzję z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji o wynikach konkursu na realizację rocznego projektu mobilności uczniów w Grecji..

Projekt pt.„Europejskie staże na drodze ku sukcesom zawodowym uczniów Zespołu Szkół Technicznych im. Stanisława Lema w Skwierzynie" o numerze 2018-1-PL01-KA102-049454 został rozpatrzony pozytywnie a tym samym pozyskał środki unijne w wysokości 250 543,13 złotych (58 101,00 euro) ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój w ramach projektu Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego na przygotowanie językowe, pedagogiczne i kulturowe uczniów oraz realizację 2 tygodniowego stażu w greckich zakładach, przedsiębiorstwach i hotelach dla 32 uczniów o specjalizacji Technik Hotelarz, Technik Logistyk - Spedytor i Technik Mechanik / Technik Pojazdów Samochodowych.

Głównymi celami projektu jest zapoznanie uczniów z praktycznym wymiarem zawodu na poziomie krajowym oraz europejskim, do wykonywania którego będą uprawnieni po ukończeniu kształcenia zawodowego, stworzenie większych możliwości zatrudnienia, rozwój ducha przedsiębiorczości wśród uczniów, ukierunkowanie na dalszy rozwój, planowanie kariery zawodowej w oparciu o wymagania rynku pracy i podnoszenie kwalifikacji zawodowych w odpowiedzi na określone  wymagania pracowników.