• Oferta

• TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH; TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH (kwal. C, C+E)

• BRANŻA  MOTORYZACYJNA

KLASA PATRONACKA

Innowacja objęta jest patronatem firm:
            Janas Logistics Sp. z o.o. w Skwierzynie
            Mercedes-Benz Grupa Wróbel
            Autoryzowany Dealer i Serwis w Pietrzykowicach

DOŁĄCZ DO NAS! Podanie do szkoły,  rekrutacja

Dla uczniów zamiejscowych zapewniamy miejsce w INTERNACIE

1. UCZNIOWIE MOGĄ PODJĄĆ NAUKĘ W DANYM ZAWODZIE WYBIERAJĄC:

*TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH Z KWALIFIKACJĄ  PRAWO JAZDY KAT. C, C+E

*TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH

2. NAUKA JAZDY/ ZAJĘCIA PRAKTYCZNE W RAMACH KWALFIKACJI WSTĘPNEJ  C, C+E

Zestaw wykorzystywany jest podczas zajęć praktycznych w ramach kwalifikacji wstępnej kat.C, C+E oraz kursu prawa jazdy który w ramach nauki w ZSTiO Skwierzyna uczniowie mogą pozyskać. Do doskonalenia swoich umiejętności uczniowie mają dwa pojazdy ciężarowe do swojej dyspozycji, pierwszym z nich jest MAN 12 240 samochód ciężarowy od którego rozpoczyna się cała przygoda z kwalifikacją oraz prawem jazdy. Parametry pojazdu oraz wyposażenie są identyczne jak w Wojewódzkim Ośrodku Egzaminowania Kierowców co bardzo ułatwia zdanie egzaminu praktycznego. Ciągnik siodłowy zaś przygotowuję do kat C+E może być on podstawiany do egzaminu co sprawia że uczniowie mają mniejszy stres i dużo większą szansę na wynik pozytywny gdyż zdają egzamin na samochodzie którym się przygotowywali .Zapoznanie się z ciągnikiem siodłowym z naczepą oraz zdobycie uprawnień kat. C, C+E jest absolutnie największym plusem w dzisiejszych czasach dla przyszłego zawodowego kierowcy.

NAUKA JAZDY NA SYMULATORZE

ALBUM

3.  PODEJMUJĄC NAUKĘ W TECHNIKUM/LUCEUM  MOŻESZ WYBRAĆ DODATKOWE SZKOLENIE SPECJALISTYCZNE (nie dotyczy klasy z kwalifikacją C, C+E):

* Szkolenie specjalistyczne policyjno-prawne

Szkolenie specjalistyczne wojskowe

* ZAJĘCIA I OBOZY SZKOLENIOWE KADETÓW- FILM

* Informacja o klasach mundurowych

Ważne informacje:

• Kształcenie młodzieży w tej innowacji współfinansowanie jest przez obie firmy;
            • Uczeń przygotowuje się do zdania państwowego testu kwalifikacyjnego i otrzymania karty kwalifikacji kierowcy;
            • Uczeń przygotowuje się do egzaminu na prawo jazdy w kategoriach C (samochód ciężarowy) i C+E (samochód ciężarowy z przyczepą);
            • Zajęcia praktyczne odbywają się w firmie Janas Logistics Sp. z o.o. i w Mercedes-Benz Grupa Wróbel Autoryzo-wany Dealer i Serwis;
            • Wyróżniający się uczniowie mają możliwość zdobycia stypendium;
            • Najlepsi uczniowie będą mogli ubiegać się o pracę w obu firmach.

KWALIFIKACJE

MOT.05. Obsługa, diagnozowanie oraz naprawa pojazdów samochodowych. (Egzamin pod koniec I półrocza klasy IV

MOT.06. Organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych. (Egzamin pod koniec I półrocza klasy V)

Nauka trwa 5 lat

PRAKTYKA ZAWODOWA:

-w klasie III 4 tygodnie;

- w klasie IV 4 tygodnie
            W klasie V - egzamin maturalny
            Po zdaniu kwalifikacji-tytuł technik

4. MOŻESZ W PRZYSZŁOŚCI PRACOWAĆ

• w salonach sprzedaży samochodów i instytucjach zajmujących się obrotem częściami samochodowymi
            • na stacjach kontroli pojazdów samochodowych
            • w autoryzowanych sklepach motoryzacyjnych
            • w punktach autopomocy drogowej
            • w przedsiębiorstwach produkcyjnych przemysłu samochodowego
            • w warsztatach obsługi, konserwacji i naprawy pojazdów samochodowych
            • zakładach elektromechaniki samochodowej
            • firmach zajmujących się likwidacją pojazdów samochodowych
            • przedsiębiorstwach doradztwa technicznego dotyczącego motoryzacji
            • przedsiębiorstwach samochodowych na stanowiskach kierowniczych różnych szczebli
            • firmach transportowych i spedycyjnych
            • zakładach usługowo-naprawczych, blacharskich i lakierniczych
            • firmach gospodarczych zajmujących się wytwarzaniem, sprzedażą oraz serwisem urządzeń technicznych.

NOWE PRACOWNIE I SPRZĘT: SPAWALNICZA, SAMOCHODOWA

UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY BIORĄ UDZIAŁ W PROJEKTAKCH ZAWODOWYCH WYJEŻDŻAJĄ NA  ZAGRANICZNE STAŻE ZAWODOWE

-----------------------------------------------------------------------------

1. UWAGA! Na darmowych kursach zdobędziesz dodatkowe kwalifikacje: operatora wózka widłowego, uprawnienia spawacza,  prawo jazdy kat. B, C, C+E.

BYLIŚMY W GRECJI i we WŁOSZECH! TERAZ JEDZIEMY PONOWNIE NA STAŻ

DO GRECJI!

ZAGRANICZNE STAŻE ZAWODOWE  W RAMACH PROGRAMU ERASMUS + :  w roku 2022  na zagraniczny staż zawodowy do Grecji  wyjechało  34 uczniów w zawodzie: technik pojazdów samochodowych/ technik mechanik,  technik hotelarstwa, technik spedytor, technik logistyk. W 2023 do Grecji wyjedzie kolejna 26 osobowa grupa uczniów.