• Egzaminy i praktyki

• EGZAMIN ZAWODOWY 2022

WAŻNA INFORMACJA

Termin składania deklaracji do egzaminu zawodowego w sesji ZIMA 2024 upływa w dniu 15 września 2023r.
            W sytuacji, gdy uczeń nie złoży deklaracji w terminie, nie przystąpi do egzaminu i zgodnie z przepisami nie otrzyma świadectwa ukończenia danego roku szkolnego lub semestru.

TERMINY OGŁOSZENIA WYNIKÓW EGZAMINÓW ZAWODOWYCH

- SESJA LATO 2023:

31 sierpnia 2023 r - Termin ogłoszenia i przekazania szkołom, placówkom lub centrom i pracodawcom oraz podmiotom prowadzącym kwalifikacyjne kursy zawodowe wyników egzaminu zawodowego dla sesji 2023 Lato .

do 8 września 2023 r - termin przekazania szkołom dyplomów zawodowych dla sesji 2023 Lato

....................................................................................................................................................................

Harmonogram egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w sesji LATO 2023 r.

1. Część pisemna - kwalifikacje trzyliterowe - 2- 7 czerwca 2023 r.

2. Część praktyczna (dla egzaminu z dokumentacją - 1 czerwca 2023 r.

3. Część praktyczna (dla egzaminu z wykonaniem) - 1-18 czerwca 2023

Wzór deklaracji do pobrania: deklaracja_egzamin_zawodowy_

TERMINY EGZAMINÓW ZAWODOWYCH W SESJI LATO 2023

01.06.2023 r. - EGZAMIN PRAKTYCZNY (w budynku przy ulicy Poznańskiej):

godz. 900 - kwalifikacja SPL.05 (technik spedytor - poprawki - 5 uczniów),  - gab. 11

godz. 900 - kwalifikacja SPL.01 (technik logistyk - poprawki - 1 uczeń), - gab. 6

godz. 900 - kwalifikacja TDR.01 (kierowca mechanik - klasa 3D - 7 uczniów),  - aula

godz. 900 - kwalifikacja HGT.03 (pracownik obsługi hotelowej - klasa 3 W-1 uczeń),  -gab.12

godz. 1300 - kwalifikacja SPL.04 (technik logistyk - poprawki - 2 uczniów ),  -aula

godz. 1300 - kwalifikacja HGT.06 (technik hotelarstwa - poprawki - 2 uczniów),  -gab. 11

01.06.2023 r. - EGZAMIN PRAKTYCZNY (w Zespół Szkół Odzieżowych w Gorzowie, ul. Śląska 64c)

godz.1700kwalifikacja HAN.01 (Klaudia)

02.06.2023 r. - EGZAMIN PRAKTYCZNY (w Zespół Szkół Odzieżowych w Gorzowie, ul. Śląska 64c)

godz.1230 - kwalifikacja HAN.01 (Anna)

06.06.2023 r. - EGZAMIN PISEMNY w wersji elektronicznej (w budynku przy ulicy Poznańskiej):

godz. 830 - kwalifikacja MOT.05, SPL.05

godz. 1030 - kwalifikacja TDR.01

godz. 1300- kwalifikacja  HAN.01, HGT.02, ROL.04, HGT.03, BUD.12

07.06.2023 r. - EGZAMIN PRAKTYCZNY (w Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bobowicku ul. Międzyrzecka 7a)

godz.800kwalifikacja ROL.04

12.06.2023 r. - EGZAMIN PRAKTYCZNY (w budynku przy ulicy Mickiewicza 3 - CKZ):

godz. 800 - kwalifikacja MOT.05 (technik pojazdów samochodowych - klasa IV TC/sp )

godz. 1230 - kwalifikacja MOT.05 (technik pojazdów samochodowych - klasa IV TC/sp )

godz. 1700 - kwalifikacja MOT.05 (technik pojazdów samochodowych - klasa IV TC/sp )

13.06.2023 r. - EGZAMIN PRAKTYCZNY (w budynku przy ulicy Mickiewicza 3 - CKZ):

godz. 1230 - kwalifikacja MOT.05 (uczniowie z Grodziska Wlkp. )

13.06.2023 r. - EGZAMIN PRAKTYCZNY (w Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bobowicku ul. Międzyrzecka 7a)

godz. 8 00- kwalifikacja   HGT.02 (kucharze)

13.06.2023 r. - EGZAMIN PRAKTYCZNY (w Gorzów Wlkp. ul. Warszawska 48, sala B2 (warsztaty)

godz. 800- kwalifikacja   BUD.12 (murarz tynkarz)

Uczniowie zgłaszają się na egzamin minimum 30 min przed wyznaczoną godziną z dokumentem ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość, z długopisem (piórem) z czarnym tuszem (atramentem), mogą również posiadać kalkulator prosty.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wykaz materiałów i przyborów pomocniczych z których mogą korzystać zdający w części praktycznej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w sesji czerwiec – lipiec 2023r.

Każdy zdający powinien mieć długopis (pióro) z czarnym tuszem (atramentem) oraz własne przybory, które są wymienione w tabeli poniżej.

LP

Oznaczenie kwalifikacji

zawód

Zdający przynosi na egzamin

1.

TDR.01

kierowca mechanik

2.

SPL.01

technik logistyk

3.

HGT.03

technik hotelarstwa

7.

MG.44

Technik mechanik

----------------

* Kalkulator prosty – to kalkulator, który umożliwia wykonywanie tylko dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia, ewentualnie obliczanie procentów lub pierwiastków kwadratowych z liczb.

UWAGA: SZKOŁA NIE ZAPEWNIA LINIJEK, CYRKLA, KALKULATORA PROSTEGO I CZARNYCH DŁUGOPISÓW

Wykaz materiałów i przyborów pomocniczych z których mogą korzystać zdający w części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w sesji czerwiec – lipiec 2022r.

Każdy zdający w części pisemnej z wykorzystaniem arkuszy egzaminacyjnych i kart odpowiedzi powinien mieć długopis (pióro) z czarnym tuszem (atramentem), przeznaczony do zaznaczania rozwiązań , oraz może mieć kalkulator prosty*.

Każdy zdający w części pisemnej z wykorzystaniem elektronicznego systemu przeprowadzania egzaminu zawodowego  powinien mieć́ długopis (pióro) z czarnym tuszem (atramentem), przeznaczony do zapisywania rozwiązań́ na kartach identyfikacyjnych, oraz może mieć́ kalkulator prosty*.

• ZAWODY I KWALIFIKACJE W TECHNIKUM (podstawa programowa 2019)

• 1. TECHNIK SPEDYTOR 333108

•      SPL.05. Organizacja transportu oraz obsługa klientów i kontrahentów.

2. TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH 311513

•      MOT.05. Obsługa, diagnozowanie oraz naprawa pojazdów samochodowych.
            •      MOT.06. Organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych.

3. TECHNIK HOTELARSTWA 422402

•      HGT.03. Obsługa gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie