• Strona główna

      • DNI SKWIERZYNY
      • LETNI OBÓZ KADETÓW
      • LICEALIADA 2026
      • Hiszpańska przygoda 23.05.2026-30.05.2026
      • Szkolenie strzeleckie kadetów-21.04.2026
      • Dzwi Otwarte w ZSTiO
      • LICEALIŚCI NA TARGACH PRACY W MIĘDZYRZECZU- SZKOŁA RÓWNYCH SZANS
      • Szkolenie z zakresu automatycznych skrzyni biegów w ZSTiO Skwierzyna-27 lutego 2026
        •                                BĄDŹ  Z  NAMI!

        • Odnośnik: https://www.facebook.com/Zesp%C3%B3%C5%82-Szk%C3%B3%C5%82-Technicznych-i-Og%C3%B3lnokszta%C5%82c%C4%85cych-im-S-Lema-w-Skwierzynie-395962003866157 Odnośnik: https://www.tiktok.com/@zstiowskwierzynie Odnośnik: https://www.instagram.com/zstim.s/ Odnośnik: https://www.youtube.com/channel/UCJX4VQ2zTO5Vj_OrDVl-1NQ 

        •                        OFERTA  EDUKACYJNA   

        •                  

            

                                   ZSTiO: TU SIĘ DZIEJE!

           

                             ERASMUS+ DZIEŃ WŁOSKI

                    ZAGRANICZNY STAŻ ZAWODOWY 2025

                             SZKOŁA RÓWNYCH SZANS

          PROJEKTY EDUKACYJNE DLA UCZNIÓW ZSTiO-LINK

            

           

           Odnośnik: https://zstioskwierzyna.edupage.org/a/projekty?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQ0JnN1YnBhZ2U9MTImc2tnZHllYXI9MjAyNQ%3D%3DOdnośnik: https://zstioskwierzyna.edupage.org/a/projekty?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQ0JnN1YnBhZ2U9MTAmc2tnZHllYXI9MjAyNQ%3D%3D      

                                      SZKOLENIE KADETÓW

               POLICYJNA CZY WOJSKOWA?

              WYBIERZ SWOJĄ DROGĘ!  LINK

           

           

          STUDNIÓWKA  KLAS IVLO, VTBCF

          MAM TALENT 2026- MIĘDZYSZKOLNY KONKURS TALENTÓW

           

          DZIEŃ OTWARTY ZSTiO

                      TECHNIK SPEDYTOR

                    

                 TECHNIK HOTELARSTWA 

      •                                      AKTUALNOŚCI

            • Wyjazd integracyjny

              Dnia 29 października klasa 1LO i 2TB pojechała z opiekunami do kina na film „Nie martw się, nic mi nie jest”. Wyjazd był okazją nie tylko do wspólnego spędzenia czasu, ale też do refleksji nad ważnymi sprawami, o których często się nie mówi.
              Film poruszył temat uczuć, relacji i tego, jak różnie ludzie reagują na to samo. Pokazał, że coś, co dla jednej osoby może być tylko żartem, dla innej może być bardzo przykre i raniące. Uświadomił nam również, że niektórych rzeczy, które zrobimy lub powiemy, nie da się już cofnąć – dlatego warto zastanowić się, zanim podejmiemy decyzję lub wypowiemy jakieś słowa.
              Po seansie nie mogliśmy porozmawialiśmy o filmie i o tym, jakie emocje w nas wywołał, lecz mam nadzieję, że wszyscy zgodzimy się, że to była poruszająca historia, która daje do myślenia i przypomina, jak ważne jest, by być wrażliwym na uczucia innych.
              Wyjazd do kina był udany i wartościowy

            • Dbamy wspólnie o zdrowie i bezpieczeństwo naszej młodzieży!

              📅 27 października 2025 r. Kierowni OPS p. Anna Zabielska przekazała na ręce dyrektora ZSTiO Grzegorza Mrowickiego oraz kierownika Internatu Pauliny Kupińskiej 400 sztuk ustników do alkomatu. Zakup został sfinansowany ze środków przeznaczonych na realizację Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Skwierzyna.

            • LUBUSKI OKRĄGŁY STÓŁ UCZNIOWSKI

              27 października reprezentacja uczennic naszego liceum wraz z opiekunem p. Renatą Sorokulską uczestniczyła w Lubuskim Okrągłym Stole Uczniowskim pn. „Młodzi, aktywni, świadomi – uczymy się obywatelskości”, który odbył się w I LO im. Tadeusza Kościuszki w Gorzowie Wlkp.

              Spotkanie zorganizowali Minister Edukacji Barbara Nowacka oraz Lubuski Kurator Oświaty Mariusz Biniewski.

            • KONKURS I KIERMASZ

              Uwaga! Zmiana terminu. Kiermasz i konkurs odbeda sie w czwartek 30.10.25. Konkurs na 3 lekcji w auli liceum, kiermasz na długiej przerwie w budynku liceum.

            • OLIMPIADA UMIEJĘTNOŚCI HOTELARSKICH

              OLIMPIADA UMIEJĘTNOŚCI HOTELARSKICH

              23 października 2025 r. o godz. 12.00 odbyła się w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skwierzynie IV edycja Olimpiady Umiejętności Hotelarskich, której głównym organizatorem jest Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

              W olimpiadzie udział wzięli uczniowie klasy trzeciej, czwartej i piątej kształcący się w zawodzie TECHNIK HOTELARSTWA. Etap szkolny składał się z części pisemnej i części praktycznej. Zakres tematyczny obejmował INNOWACJE W OBSŁUDZE GOŚCIA HOTELOWEGO. Celem olimpiady jest rozwijanie kompetencji zawodowych uczniów oraz promowanie nowoczesnych rozwiązań w branży hotelarskiej. Teraz czekamy na wyniki. Dwie najlepsze osoby, które wykażą się solidną wiedzą teoretyczną, ale też praktycznymi umiejętnościami, zakwalifikują się do etapu okręgowego. Dziękujemy uczniom za udział w olimpiadzie oraz nauczycielkom, które aktywnie zach

            • OGÓLNOPOLSKI KONKURS: "OBIEKTYW OBYWATELSKI"

              🎥 Weź udział w II edycji konkursu „Obiektyw Obywatelski”! 🇵🇱Serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną do udziału w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Sprawiedliwości!

              👉 Cel konkursu:Rozwijanie wiedzy o Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej oraz zachęcanie do refleksji nad wartościami, które tworzą dojrzałe społeczeństwo obywatelskie.

            • Wycieczka do Drezna

              Jesieniarska ekipa z naszej szkoły wybrała się w najlepsze miejsce do poczucia jesiennego klimatu. A gdzie lepiej jak nie w górach? Niestety pogoda w Bastei, w Szwajcarii Saksońskiej nie chciała współpracować tym razem. Trudno, wrócimy kiedy indziej. I tak jest pięknie. Może w Dreźnie niebo będzie łaskawsze?

            • Wycieczka do Drezna

              Głównym punktem kulturowym wycieczki do Drezna była wizyta w Galerii Dawnych Mistrzów, gdzie znajdują się oryginały obrazów malarzy światowej sławy: Rubens, Tycjan, van Dyck, Canaletto, Rafael Santi i wielu wielu innych. Być w takim miejscu to przeżycie duchowe. No dobrze, może nie każdy dziś czuje sztukę, może ma w ogóle inną duszę, ale życie polega na zdobywaniu nowych doświadczeń. I to było jedno z nich.

            • Rozmowy o przyszłości i rynku pracy

              Wielu młodych ludzi rozpoczynających dorosłe życie nie zakłada, że kiedykolwiek będzie korzystać z pomocy urzędu pracy. Rzeczywistość często weryfikuje jednak te plany — ścieżki edukacyjne i zawodowe potrafią się zmieniać, a wsparcie specjalistów bywa w takich momentach niezwykle cenne.

              Dlatego tak ważne są spotkania z młodzieżą stojącą u progu dorosłości, kiedy podejmowane decyzje zaczynają realnie kształtować ich przyszłość.

            • Spotkanie edukacyjno-profilaktyczne w Areszcie Śledczym w Międzyrzeczu

              W dniu 20 października 2025 r. młodzież z Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stanisława Lema w Skwierzynie uczestniczyła w wyjątkowym spotkaniu edukacyjno-profilaktycznym, które odbyło się w Areszt Śledczy w Międzyrzeczu.

              Podczas wizyty funkcjonariusze Służby Więziennej przybliżyli uczniom specyfikę służby w jednostce penitencjarnej. Opowiedzieli o strukturze i zadaniach instytucji, codziennych obowiązkach funkcjonariuszy oraz roli, jaką pełnią w zakresie bezpieczeństwa państwa i procesu resocjalizacji osób pozbawionych wolności.

            • SZKOŁA RÓWNYCH SZANS- PROJEKTY EDUKACYJNE DLA UCZNIÓW ZSTiO

              Uwaga, uczniowie! W szkole ruszają dwa projekty pt. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skwierzynie - Szkoła Równych Szans dofinansowane ze środków UNII EUROPEJSKIEJ. Jeden z nich skierowany jest do uczniów szkół technikum i szkoły branżowej I stopnia. Celem głównym projektu jest podniesienie oferty edukacyjnej kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy, promowania równości szans i aktywnego udziału w życiu społecznym oraz wyrównanie deficytów powstałych w wyniku pandemii COVID-19. Drugi projekt dedykowany jest uczniom liceum ogólnokształcącego - celem głównym projektu jest wyrównanie dostępu do dobrej jakości edukacji.

            • Nagrody Burmistrza

              Nagrodę Burmistrza otrzymali: pan dyrektor Grzegorz Mrowicki, pani Monika Świątek, pani Anna Witka

            • Dzień Edukacji Narodowej

              🎓 Dzień Edukacji Narodowej w ZSTiO 🎉
              10 października 2025 r. świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej – wyjątkowy moment, w którym cała społeczność ZSTiO dziękowała nauczycielom, wychowawcom i pracownikom szkoły za ich codzienny trud, cierpliwość i pasję.
              W części oficjalnej odbyło się ślubowanie klas pierwszych, wręczenie awansów uczniom mundurowym oraz nagród dla nauczycieli i pracowników szkoły. Ze wzruszeniem pożegnaliśmy także panią Wiolettę Gawrońską, nauczycielkę matematyki i wychowawcę wielu pokoleń, która odchodzi na zasłużoną emeryturę – dziękujemy za wszystko! 💐
              Część artystyczną poprowadzili Magda i Mateusz, a Nikola zachwyciła publiczność piosenką Zbigniewa Wodeckiego. Było też sporo humoru – „Familiada” dla młodych nauczycieli dostarczyła wielu emocji, a plebiscyt „Złote Pióra” rozbawił wszystkich zabawnymi kategoriami.

            • Pożegnanie pani Wioletty Gawrońskiej

              Pożegnanie pani Wioletty Gawrońskiej 💐📚

              W dniu dzisiejszym, podczas uroczystej Akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej, społeczność ZSTiO z wielkim wzruszeniem pożegnała panią Wiolettę Gawrońską – długoletnią nauczycielkę matematyki, wychowawcę wielu pokoleń uczniów, osobę niezwykle życzliwą, wymagającą, ale zawsze sprawiedliwą i pełną pasji do nauczania.

            • Złote Pióra 2025

              🎉 Złote Pióra 2025 – Gala w ZSTiO! 🖋️

              10 października 2025 w naszej szkole odbyła się uroczysta Gala rozdania Złotych Piór 🌟
              Społeczność uczniowska w drodze głosowania wybrała spośród grona pedagogicznego oraz pracowników administracji zwycięzców w różnych — zarówno dobrze znanych, jak i zupełnie nowych — kategoriach. 🏆 Wyróżnienia wręczyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego ZSTiO Melania i Michał.

            • Wizyta w teatrze

              „Koniec i bomba, kto nie czytał, ten trąba!” Tak kończy się Ferdydurke, groteska autorstwa Witolda Gombrowicza. Lektura szkolna, niełatwa do zrozumienia. Upupianie, wojna na miny, doklejanie gęby czy gwałt przez uszy….🤷‍♀️
              Ale może spektakl teatralny pomoże? Taki nietypowy, awangardowy, zrobiony z dużą pomyslowością, ciekawą scenografią i bogatą akcją na scenie. Maturzyści z 4 LO spróbowali. Jak się okazuje, jednym rozjaśniło umysł , innym nie do końca.
              Niemniej jednak wizyta w Teatrze im.Juliusza Osterwy w Gorzowie była bardzo ciekawym odstępstwem od szkolnej rutyny.

            • Olimpiada Język Angielski

              📚 Olimpiada Języka Angielskiego 2025/2026🇬🇧
              Nowy tydzień zaczęliśmy z przytupem od Olimpiady Języka Angielskiego. Choć to 50 edycja ogólnopolska, w naszej szkole odbyła się ona po raz pierwszy od wielu, wielu lat.
              Olimpiada Języka Angielskiego to konkurs, który wymaga wyjścia poza podręcznik szkolny i poza tradycyjne myślenie o uczeniu się (i nauczaniu) tego języka obcego. Olimpiada to konkurs dla osób z zamiłowaniem do nauki języka angielskiego, mających świadomość, że ten język obcy to nie tylko gramatyka i słownictwo, ale także elementy wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego, w tym o szeroko pojmowanej kulturze, tj. literaturze, historii, sztuce, sporcie itp.
              Dwunastu uczniów zgłosiło się( lub zostało wytypowanych😉)do I etapu Olimpiady. Do II etapu zakwalifikowało się tylko trzech:
              Wojtek Andrzejczak z klasy 3 LO,
              Mieszko Skorupa z  4 LO
              oraz Ryszard Rysiukiewicz

      • Partnerzy

        • Gmina Skwierzyna
        • Janas Logistics
        • Mercedes-Benz
        • Erasmus+
        • KPP Międzyrzecz
        • PSP
        • OSP Skwierzyna
        • 35 Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej w Skwierzynie
        • Akademia Jakuba z Paradyża
        • Odnośnik: ?
      • Librus Synergia
      •  

      • Odnośnik: https://zstioskwierzyna.edupage.org/a/w-szkole?eqa=dGV4dD10ZXh0L2Fib3V0JnN1YnBhZ2U9MTImc2tnZHllYXI9MjAyNQ%3D%3D

      • Odnośnik: https://zstioskwierzyna.edupage.org/a/w-szkole?eqa=dGV4dD10ZXh0L2Fib3V0JnN1YnBhZ2U9MTI%3D

      •     


      • Odnośnik: https://zstioskwierzyna.edupage.org/a/w-szkole?eqa=dGV4dD10ZXh0L2Fib3V0JnN1YnBhZ2U9MyZza2dkeWVhcj0yMDI1

      • Odnośnik: https://zstioskwierzyna.edupage.org/a/w-szkole?eqa=dGV4dD10ZXh0L2Fib3V0JnN1YnBhZ2U9MyZza2dkeWVhcj0yMDI1

      •  Odnośnik: https://zstioskwierzyna.edupage.org/a/rekrutacja-1?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQyJnN1YnBhZ2U9MSZza2dkeWVhcj0yMDI0

      • GODZINY DZWONKÓW

        Sobota 27.06.2026
      • KALENDARZ

        • brak danych
      • GALERIA ZDJĘĆ

        • brak danych
    • Kontakty

      • Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stanisława Lema w Skwierzynie, ul. Poznańska 1
      • (095)7 170 112
      • ul. Poznańska 1
        66-440 Skwierzyna
        woj. lubuskie
        Poland
      • Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stanisława Lema w Skwierzynie. zwany dalej Administratorem. Administrator prowadzi operacje przetwarzania Pani/Pana danych osobowych.
    • Logowanie